IFS HPC

Household and Personal Care Standard

W listopadzie 2009 roku została opublikowana norma IFS HPC skierowana do producentów artykułów gospodarstwa domowego oraz kosmetyków.

Strandard IFS HPC swoim zakresem obejmuje cztery grupy produktów:

  1. Produkty kosmetyczne w skład, których wchodzą produkty higieny osobistej tj. szampony, pasty do zębów, chusteczki higieniczne itp.
  2. Produkty chemii gospodarczej zawierające środki utrzymania czystości takie jak:
    płyny do mycia podłóg, szyb, powierzchni w łazience i kuchni, jak również środki impregnujące i polerujące stosowane w pomieszczeniach domowych i samochodach.
    W tej kategorii zawarto również aerozole do odświeżania powietrza,
    świece zapachowe itp.
  3. Produkty określone w rozporządzeniu WE 1935/2004, które przeznaczone są do kontaktu z żywnością takie jak: plastikowe sztućce, folie aluminiowe, kartonowe lub plastikowe kubki, talerze itp.
  4. Produkty lub materiały, które są przeznaczone do higieny osobistej z wyłączeniem produktów kosmetycznych np. szczotki do włosów, golarki, niektóre sprzęty medyczne klasy 1, pieluszki, higiena kobiet, peruki, sztuczne rzęsy, sztuczne paznokcie, biżuteria oraz produkty i materiały, które są przeznaczone do kontaktu wewnątrz ust takie jak: szczoteczki do zębów, klej do protez, nici dentystyczne itp.

 

 

 

 

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - © SystemFood 2012-2014 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -